İnstagram üzerinden engellenip engellenmediğinin anlaşılması için kullanılan birkaç yöntem bulunur. Kullanıcılar tarafından cevabı merak edilen, instagram’da beni engelleyenler kimler sorusuna yanıt niteliği taşıyan ve makalede ifade edilen yöntemler kullanılarak kimlerin engellediği öğrenilir. Bu noktada kullanılacak ilk yöntem; instagram’a giriş yaptıktan sonra engellediği düşünülen kişinin kullanıcı adını yazarak arama yapmaktır. Yapılan aramada, kullanıcının profiline ulaşılamıyorsa söz konusu kullanıcı tarafından engel konulduğu ihtimali yüksektir. Elbette bu durum kesin değildir, kesin bir şekilde anlamak için kullanıcının hesabını dondurma ihtimalini de değerlendirmek ve bu nedenle bir başka instagram hesabı üzerinden aratarak teyit edilmelidir.

Mobil Cihazlardan Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?

Mobil cihaz kullanıcıları, instagram’dan kendilerini kimlerin engellediğini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilir:

  • İnstagram hesabına giriş yapılır ve engellediği düşünülen kişinin kullanıcı adı aratılır.
  • Kullanıcı adı aratma işleminden sonra kişinin profiline erişilemiyorsa ve kişi hesabını dondurmamış ise bu durumda engellemiş olduğu anlaşılır.
  • Kişinin hesabını dondurmuş olup olmadığı ise bir ikinci hesap üzerinden aratma yapılarak teyit edilebilir.

Engellendiğini Anlamak İçin Bilgisayardan Kontrol Etme

İnstagram’da engellendiğini anlamak için mobil cihazların yanı sıra bilgisayardan da kontrol sağlanabilir. Bilgisayar üzerinden instagram beni engelleyenler kontrolü yapmak isteyen kullanıcıların aşağıdaki adımları takip etmesi yeterlidir:

  • Herhangi bir tarayıcı açılmalı ve tarayıcının özel veya gizli sekmesine giriş yapılmalıdır.
  • Kişi, kendisini engellediğini düşündüğü kişiye ait instagram kullanıcı adını www.instagram.com/kullanıcıadı şeklinde search etmelidir.
  • Söz konusu hesaba ulaşılamadığı takdirde hesabın geçici veya kalıcı olarak kapatılmış olma ihtimalini veya kullanıcı adının değiştirilmiş olma durumunu kontrol ederek elde edilen sonuçlarla mobil cihaz üzerinden yapılan aratma neticesinde elde edilen sonuçlar karşılaştırılmalıdır.

İnstagram’da Beni Engelleyen Birini Nasıl Engelleyebilirim?

İnstagram’da kendisini engelleyen birisini engellemek isteyen kişi ilk olarak o kişiye ait instagram profilini bulmalıdır. Kendisini engelleyen kişinin instagram profilini aratma yaparak bulamayacağı için söz konusu profilin yorum, beğeni veya mesaj gibi bölümlerin kullanılarak bulunması gerekir. Kişiye ait instagram profiline ulaşıldıktan sonra yukarıda ifade edilen adımları izleyerek instagram kullanıcı engelleme süreci tamamlanır.

İnstagram’da Birini Engelleyince Ne Olur?

İnstagram uygulaması, kullanıcıların birbirileri ile etkileşim kurabileceği gibi birbirlerini engellemesine de olanak tanıyan bir uygulamadır. İnstagram’da bir kullanıcının engellenmesi demek, o kullanıcının, kendisini engelleyen kullanıcıya ulaşamaması, mesaj iletememesi ve bilgilerine öğrenememesi anlamına gelir. Daha önce yapılan yorumlar ya da beğeniler görülebilir zira bunlar silinmez. Fakat beğeniler, engel kaldırılana kadar profil üzerinde görünmez. Taraflar, birbirlerinin gönderilerine yorum yapamaz, DM ile iletişim kurulamaz. Ancak geçmiş mesajlara ulaşılabilir.

Beni Engelleyen Kişinin Gönderilerindeki Beğenilerime ve Yorumlarıma Ne Olur?

İnstagram beni engelleyenler başlığı altında ifade edilmesi gereken bir diğer konu ise; engellenmiş hesaplar arasındaki beğeni ve yorumların ne olacağı konusudur. İnstagram kullanıcıları birbirlerini engellese dahi profillerinde bulunan eski beğeni ve yorumları kendiliğinden kalkmaz. Bu nedenle daha önce yapılmış yorumlar, engellenmiş kişi tarafından görülebilir. Fakat engel kaldırılana kadar beğenilerin görünmesi mümkün değildir.

İnstagram beni engelleyenler uygulaması oldukça popüler uygulamalar arasındadır. Uygulama mağazalarında sunulan bu tür uygulamalar gerek ücretli gerekse ücretsiz olmak üzere birçok farklı özellikte ve çeşittedir. Yorum ve değerlendirmesi göz önüne alınarak en başarılı ve güvenli uygulama tercih edilebilir.

İnstagram’da Engelleme Kotası Var Mı?

İnstagram uygulaması, geliştirildiği ve kullanıcılara sunulduğu ilk zamanlarda, uygulama içi işlemlere dair herhangi bir limit uygulamamaktaydı. Ancak bu durumun suiistimal edilmesi, birçok kullanıcının hak kaybı ve mağduriyet yaşamasına neden olduğu için uygulama içi tüm işlemlere kota getirildi. Bunun sonucu olarak birçok hesap kota engeli ile veya spam durumu ile karşılaşmakta. İnstagram’da spam alan bir kullanıcını paylaşımları hiçbir tanıtılmazken gönderiler ise takipçilerin sadece bir kısmı ile paylaşılır.

Engellenen Bir Kişi Yeniden Nasıl Takip Edilebilir?

İnstagram’da engellenen bir kişinin tekrar takip edilmesi için öncelikle var olan engelin kaldırılması gerekir. Bunun için, engel kaldırıldıktan sonra profile gidilerek takip isteği iletilmesi gerekir. İletilen takip isteği onaylandığı takdirde yeniden takip edilmiş olur.

Instagram’da En Fazla Kaç Kişi Takip Edilebilir?

İnstagram, uygulama içi birçok işleme “sayı” sınırı getirmiştir. Kullanıcıların takip edebileceği kişi sayısı da bu sınırlamalar arasındadır. İnstagram takipçi limiti günde 7500 kişi olup bunun üzerine çıkılması halinde sınır ihlal edilmiş olur.